Алое та зеленка не допоможуть: Супрун розповіла, як лікувати “заїди” – Новини від ТСН

До захворювання передусім схильні маленькі діти та люди з ослабленою імунною системою.

Спирт, зеленка, вазелін,  фукорцин, алое чи олія не допоможуть вилікувати тріщини в куточках губ, які в народі називають “заїда”, а медики – ангулярний хейліт. 

Про це розповіла колишня очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун.

За її словами, усі вищеперелічені засоби можуть пошкодити губи ще більше.

Супрун зазначає, що “заїди” можуть бути у всіх людей, але до них схильні передусім маленькі діти, люди з ослабленою імунною системою, цукровим діабетом, недостатнім живленням та особи старшого віку.

Серед чинників, які викликають ангулярний хейліт,  можуть бути механічне чи хімічне подразнення рота (пластиковою іграшкою, наприклад), ультрафіолет, тривале лікування антибіотиками, надмірне утворення слини (властиве важко хворим і частково іммобілізованим людям), зубні протези чи втрата зубів та інші. 

Тріщини в куточках губ в народі називають “заїда”, а медична назва цього явища ангулярний хейліт. Це грибкова чи…

Опубліковано Уляна Супрун Пʼятниця, 11 жовтня 2019 р.

Уляна Супрун радить застосувати антимікотичні засоби (креми чи гелі, які мають протигрибкову дію), якщо “заїди” викликає грибок. 

У більшості ж випадків до ангулярного хейліту призводять бактерії. В цьому разі колишня міністерка радить користуватися кремами з антисептичною та антимікробною дією, і, можливо, кортикостероїдами. А вже після цього можна наносити креми з, приміром, алое, вітаміном Е та екстрактами зеленого чаю чи обліпихою, чи інші засоби, що сприяють загоєнню ран. 

Якщо є підозра, що причиною захворювання є недостатнє живлення, потрібно проконсультуватися з лікарем щодо терапії. 

“Підозра має виникнути, якщо ви точно знаєте про запальні процеси в кишківнику, в людей, що тривалий час лікувалися антибіотиками, а також в людей старшого віку. Останні ризикують недостатньо споживати нутрієнтів через брак коштів, понижену кислотність шлунку, поліпи в кишківнику, та вікову втрату апетиту”, – зазначила Супрун.

Для запобігання виникнення “заїдів” ексочільниця МОЗ радить користуватися гігієнічною помадою, що захищатиме губи від слини, контролювати звичку облизувати губи, стежити за надмірним слиновиділенням в схильних до цього людей, і вчасно вживати протимікробних заходів в разі появи тріщин.

 

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.